Podsumowanie II etapu pilotażu Ogólnopolskiego Programu PIERWSZY RATOWNIK w OSP Wtórek

W dniu 23 lutego w Sali OSP Wtórek, gmina Ostrów Wielkopolski odbyło się uroczyste podsumowanie II etapu pilotażu Ogólnopolskiego Programu PIERWSZY RATOWNIK.

W utworzonej siedzibie Zamiejscowego Ośrodka Szkoleniowego w Sali OSP Wtórek w 2023 roku przeprowadzono 7 turnusów, podczas których przeszkolono łącznie 69 Pierwszych Ratowników.

Certyfikaty ukończenia szkolenia oraz plecaki modułowe TRAUMA KIT absolwentom wręczali Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka dh Eugeniusz Grzeszczak oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka dh Krzysztof Grabowski, który reprezentował także Samorząd Województwa Wielkopolskiego – darczyńcę środków finansowych na realizację Programu.

Miłym akcentem spotkania było odznaczenie Krzyżem Rycerskim druha Błażeja Kosmalę – członka OSP Wtórek, który uratował życie osobie poszkodowanej.

Dzięki życzliwości Wójta gm. Ostrów Wlkp. i zaprzyjaźnionych ze strażakami Pań z miejscowego koła Gospodyń Wiejskich spotkanie zakończono „słodką” niespodzianką.