Pieszy Rajd MDP „Poznaj Myje”

🔥 Cóż to był za dzień! W sobotę 2 września 2023 r. jednostka OSP Myje, pow. Ostrzeszowski organizowała wspólnie ZW ZOSP RP w Poznaniu, Pieszy Rajd MDP „Poznaj Myje”.

👩‍🚒 Na starcie zameldowało się 18 pięcioosobowych drużyn MDP z województwaWielkopolskiego oraz Śląskiego, co dało łączną liczbę 90 młodzieżowców oraz 18 opiekunów startujących w naszych zawodach.

Z wieloma drużynami przybyło także liczne grono kibiców, co tylko podniosłoznacząco frekwencję uczestników do łącznej liczby zbliżonej do 200. Tyle o liczbach, najistotniejszy był przecież Rajd. Drużyny miały do pokonania 7,5 km odcinek malowniczej trasy przez miejscowości Myje oraz Potaśnia, naktórej zlokalizowanych było aż 8 stacji kontrolnych, na których przygotowanebyły zadania do wykonania przez uczestników. Drużyny były oceniane w skali od 1 do 10 punktów za poprawność wykonania zadania.

🎶 Po przejściu trasy drużyny mogły korzystać z atrakcji przygotowanych na meciepod remizą OSP Myje. Na zakończenie przed ogłoszeniem wyników tradycji stałosię zadość, ponieważ odtańczono Belgijkę przez wszystkich uczestników Rajdu.

🏆 Wyniki przedstawiały się następująco:

18 MDP Myje I
17 MDP Kaliszkowice Kaliskie
16 MDP Siedlików
15 MDP Myje II
14 MDP Ostrzeszów I
13 MDP Zajączki
12 MDP Gościejewo
11 MDP Bestwinka
10 MDP Grabów nad Prosną
9 MDP Kobyla Góra II
8 MDP Kalisz-Winiary
7 MDP w Kępnie

6 MDP Olszowa I
5 MDP w Rychwale
4 MDP Olszowa II
3 MDP Kobyla Góra I
2 MDP Rogoźno
1 MDP Ostrzeszów II

Obserwatorami Rajdu z ramienia Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego byli: dh Mariusz Roga, dh Ireneusz Ćwiek, dh Bogdan Siwiński oraz dh Tomasz Mak. Oddział Wojewódzki przeznaczył również nagrody, którymi wyróżnione zostały najlepsze jednostki.

🎁 Nagroda „szczęśliwy los” została wylosowana przez Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu dh Mariusza Rogę

dla drużyny MDP Kaliszkowice Kaliskie. Nagroda dla najwolniejszej, tzw. „Żółwiej drużyny Rajdu” została w rękach MDP Myje I. Nagrodziliśmy też skromną pluszową nagrodą, komendanta zawodów dh Mariusza Bieszczada.

🙌 Swoją obecnością zaszczycił nas również koordynator krajowy programu Pierwszy Ratownik dh Marcin Fleischer oraz koordynator wojewódzki dh Konrad Grzelak, którzy dla uczestników przeprowadzili warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przygotowały stoiska profilaktyczne. KGW Myje-Potaśnia oraz KGW Pustkowie zadbało o posiłki, oraz słodkości dla uczestników i gości.

Byli z nami obecni również @SGB Bank, Forum Instruktorów Ratownictwo i Edukacja Drużyn Pożarniczych, Miasto i Gmina Ostrzeszów, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Ostrzeszowie, łucznik Grzegorz Dybalski, zamki dmuchane Krzysztof Woryma, OSP Siedlików, OSP Kobyla Góra, OSP Niedźwiedź Wielkopolski, OSP Kaliszkowice Kaliskie.

👏 Za przybycie, udział, współzawodnictwo i te piękne uśmiechy na twarzach, za to wszystko bardzo wszystkim uczestnikom dziękujemy

Pieszy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pt. „Poznaj Myje” odbył się dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z programu Wielkopolska Odnowa Wsi. To był pierwszy – bardzo udany Rajd. Oby ta impreza stała się cykliczną, co odważnie deklarowali Organizatorzy i „Człowiek- Orkiestra” druh Marcin Ambroziak.

A więc, do zobaczenia za rok w Myjach! ❤️‍