Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy MDP w Brennie

Po raz 14 w Brennie odbywa się obóz szkoleniowo – wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Obóz ten, który  zainaugurowany został w roku 2007 to inicjatywa trzech byłych już prezesów zarządów oddziałów powiatowych ZOSP RP w Gostyniu, Lesznie i Rawiczu, ale nadal aktywnych działaczy ochotniczego pożarnictwa: druha Grzegorza Marszałka, druha Stanisława Wolniczaka i druha Jana Solaka, którzy postanowili reaktywować obóz strażacki, który przez wiele lat odbywał się w Gołanicach. Tegoroczny obóz rozpoczął się 10 i potrwa do 23 lipca. Liczy 261 uczestników z powiatów gostyńskiego, grodziskiego leszczyńskiego, międzychodzkiego i rawickiego.

W niedzielę 17 lipca br. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na strażaka członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ślubowanie złożyło 157 młodych druhen i druhów. W uroczystości udział przedstawiciele władz państwowych, strażackich, samorządowych oraz członków rodzin obozowiczów.

Pasowania na strażaka członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dokonali: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka druh Eugeniusz Grzeszczak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusz Matczak, Prezes ZOP ZOSP RP w Gostyniu druh Andrzej Małecki, Prezes ZOP ZOSP PR w Grodzisku Wielkopolskim druh Leszek Chojnacki, Prezes ZOP ZOSP RP w Lesznie druh Arkadiusz Pawlak, Prezes ZOP ZOSP RP w Międzychodzie druh Przemysław Lubik, Prezes ZOP ZOSP RP w Rawiczu druh Rafał Sołtysiak.

Druh Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka druh Eugeniusz Grzeszczak podziękował za wsparcie finansowe w organizacji tego przedsięwzięcia zarówno władzom centralnym jak i samorządom. Podziękował rodzicom i bliskim obozowiczów za zaufanie i utwierdzanie w misji jaką ogniwa Związku OSP realizują, której celem jest rozbudzenie postaw społecznych, empatii  i budowaniu wspólnoty u dzieci i młodzieży, by  w przyszłości zasilili szeregi OSP i PSP. Podziękował Prezesom Oddziałów Powiatowych Związku oraz członkom Ochotniczych Straży Pożarnych za ogromny wkład pracy w organizowanie i przebieg obozów.  Zaznaczył, że to dzięki ich uporowi i wytrwałości trwa ta ustawiczna praca u podstaw.

Wręczając okolicznościowe adresy oraz Medale Okolicznościowe 100-lecia Związku OSP RP Druh Prezes skierował na ręce komendanta obozu st. str. mgr. Arkadiusza Skrzypczaka oraz Pani kierownik Małgorzaty Jop, słowa uznania i podziękowania dla wieloletnich organizatorów i kadry obozowej, a uczestnikom życzył wielu wrażeń, odpoczynku i dobrej zabawy na kolejne dni obozu.