Eliminacje Wojewódzkie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 20 maja na obiektach Edukacja Lubasz Sp. z o.o. odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Młodzież wyłoniona w stopniowych eliminacjach w gminach i powiatach rywalizowała w trzech grupach wiekowych:

Grupa I – Szkoły podstawowe klasy 1 – 4
Grupa II – szkoły Podstawowe klasy  5 – 8
Grupa II szkoły Ponadpodstawowe

Swoich reprezentantów zgłosiły wszystkie powiaty naszego województwa oprócz powiatu Śremskiego. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy rozwiązywali pisemne testy wyboru, które wyłoniły po pięciu finalistów. Nie obyło się bez nawet trzystopniowej dogrywki. Najlepsi po części testowej odpowiadali na pytania ustne, które były niezwykle wymagające.

Kolejność miejsc w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

Grupa I

1 miejsce Michał Aleksandrzak powiat Rawicki
2 miejsce Wojciech Nurczyk powiat Obornicki
3 miejsce Filip Hyla powiat Ostrowski

Grupa II

1 miejsce Michał Zbaracki powiat Pilski
2 miejsce Jakub Rogalewski powiat Kępiński
3 miejsce Adam Kamiński powiat Chodzieski

Grupa III

1 miejsce Szymon Grobelny powiat Krotoszyński
2 miejsce Filip Kopkiewicz powiat Złotowski
3 miejsce Kacper Karbowy powiat Turecki

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc reprezentować będą Województwo Wielkopolskie podczas Centralnego Finału, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca br. w Grzymisławicach powiat Wrzesiński.

Komisję sędziowską podczas wojewódzkich eliminacji stanowili oficerowie, aspiranci oraz kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem pani st. bryg. Urszuli Fietz Strychalskiej.

Ogromne słowa podziękowania kierujemy także do Pana Starosty Czrnkowsko-Trzcianeciego oraz Wójta Gminy Lubasz za ufundowanie posiłków dla wszystkich uczestników. Nagrody ufundowali: Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka oraz firma Brandbull Polska s.a.
Nieocenioną pomoc okazała także Komenda Powiatowa PSP w Czarnkowie z Panem Zastępcą Komendanta Powiatowego bryg Patrykiem Zielińskim na czele.
Całą organizację Turnieju koordynował Prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Czarnkowie druh Edward Wieczorek.
Jednak największe słowa podziękowania kierujemy w stronę Szkoły, która użyczyła lokum. Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Małeckiej a w szczególności Panu Damianowi Łuczakowi, który w sposób profesjonalny czuwał nad całością.

To była kolejna udana impreza. za naszych finalistów trzymamy kciuki.

A wszystkim innym, którym w sobotę się mniej powiodło mówimy: Do zobaczenia za rok.

Mariusz Roga

LINK DO ZDJĘĆ