Apel – wsparcie jednostki poszkodowanej w wyniku pożaru

W dniu 03 stycznia br. tuż po 5 godzinie rano wybuchł pożar w miejscowości Bądecz, gmina Wysoka, powiat pilski, województwo wielkopolskie, trawiąc niemal cały majątek miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W obiekcie, w którym oprócz remizy strażackiej mieściła się także biblioteka oraz świetlica zniszczeniu uległo wiele cennych, bezpowrotnie utraconych dóbr.

Największe straty zanotowano w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie znacznemu nadpaleniu uległ przed rokiem pozyskany samochód pożarniczy. Ogień strawił motopompę, sprężarkę oraz cały magazynek z rezerwowym sprzętem, ubraniami bojowymi i koszarowymi, hełmami pożarniczymi, butami itp. Spalił się także cały ekwipunek przynależny jednostce, która zgłosiła akces aktywnego uczestnictwa w Narodowym Programie Szczepień i na ten cel pozyskała środki finansowe. Spłonęła również cała dokumentacja prowadzona w jednostce oraz meble wraz z zawartością i inne wyposażenie stałe.

Dla strażaków z jednostki zgłaszającej akces do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, uczestniczącej każdego roku w ponad dwudziestu działaniach interwencyjnych oraz całego środowiska lokalnego poniedziałkowe zdarzenie było ogromną traumą, która jednak nie podcięła Im skrzydeł. Wraz z lokalnym Stowarzyszeniem na Rzecz Odnowy Sołectwa Bądecz, władzami samorządowymi, okolicznymi jednostkami OSP oraz ludźmi Dobrej Woli przystąpiono do prac i działań pozwalających odtworzyć nie tylko stan materialny obiektów i wyposażenia ale także gotowość operacyjną jednostki.

W imieniu całego środowiska Ochotniczego Pożarnictwa Województwa Wielkopolskiego zwracam się z APELEM do wszystkich jednostek OSP oraz przyjaciół pożarnictwa o wsparcie finansowe poszkodowanej w wyniku pożaru jednostki OSP Bądecz.

Jako Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP łączymy pomocową aktywność ze Stowarzyszeniem na Rzecz Odnowy Sołectwa Bądecz wpisując się w uruchomioną prze Nich zbiórkę dla naszych przyjaciół z OSP Bądecz.

Link do zbiórki: https://www.szczytny-cel.pl/z/osp-badecz
Wpłat można również dokonywać bezpośrednio na konto OSP BĄDECZ Nr rachunku bankowego: BS Wysoka 89894000070000133920000001Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Z OSP RPWoj. Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka(-) Eugeniusz Grzeszczak