Dwudniowe szkolenie dla członków Zarządu OP-ziemskiego ZOSP RP w Koninie oraz Prezesów i Komendantów Gminnych ZOSP RP

18-19 listopada 2023 r., w Dębówcu, gm. Wilczyn, pow. koniński-ziemski odbyło się dwudniowe szkolenie dla członków Zarządu OP-ziemskiego ZOSP RP w Koninie oraz Prezesów i Komendantów Gminnych ZOSP RP. Gościem honorowym spotkania był V-ce. Przewodniczący Głównego Sądu Honorowego ZOSP RP – dh Władysław Koliński, który przekazał zebranym najnowsze wieści z pracy ZG ZOSP RP w Warszawie. Szkolenie prowadził V-ce. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, a zarazem Prezes Zarządu OP- ziemskiego ZOSP RP w Koninie – dh Andrzej Piaskowski. Oprócz tematów bieżących związanych z działalnością prewencyjno-operacyjną poruszono również działalność dokumentacyjno-historyczną OSP, którą referował Sekretarz ZOP ZOSP RP w Koninie, a zarazem Przewodniczący Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego – dh Bogdan Siwiński.

Tekst i Foto: Bogdan Siwiński i Leszek Kwiatkowski.