Patronat honorowy 18. Europejskich i 21 Krajowych Zawodów Sikawek Konnych

🚒👨‍🚒 Jednym z istotnych elementów funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych jest organizacja okolicznościowych imprez o charakterze korporacyjnym, sportowym, kulturalnym, edukacyjnym i kultywującym tradycje. Oddział Wojewódzki Związku OSP RP wspiera również wszelkie inicjatywy oddolne mające rangę ponadlokalną. Chcąc się nieustannie szkolić i integrować, a przede wszystkim ocalać od zapomnienia wspaniałe tradycje straży pożarnych oraz ich historii współuczestniczymy w tym ze wszech miar pożytecznym wydarzeniu. Wspieramy i wspierać będziemy starania druhów w odtwarzaniu unikatowych egzemplarzy sikawek konnych, historycznego umundurowania oraz innych elementów sprzętu pożarniczego. 18. Europejskie i 21. Krajowe Zawody Sikawek Konnych organizowane przez Urząd Gminy Kościan oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP w Kościanie będą prawdziwym pokaz zmian, jakie przeszła straż̇ pożarna na przestrzeni lat, zarówno w zakresie wyposażenia w sprzęt, umundurowanie oraz taktykę prowadzonych działań́ ratowniczych.

W tym roku Zawody będą miały wymiar wyjątkowy, ponieważ zostały one objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Znaczącą rolę w organizacji wydarzenia odegrał także sam Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego – Druh Eugeniusz Grzeszczak. To dzięki jego zaangażowaniu oraz rozmowach z Marszałkiem wydarzenie zyskało Patrona Honorowego. Serdecznie dziękujemy za honorowy patronat, a przede wszystkim za wsparcie finansowe organizacji Zawodów!

Przypomnimy, że widzimy się w dniach 12-13 sierpnia. Poniżej można znaleźć szczegółowy harmonogram wydarzeń. ⬇️

📆 12 SIERPNIA – impreza towarzysząca w Nowym Dębcu

▪️ 16:00 Kuchnia Narodów

▪️ 16:30 Koncert Zespołu Sunday Morning