Standardy Ochrony Małoletnich w jednostkach OSP.

Standardy Ochrony Małoletnich w jednostkach OSP.

W czwartek, 25 kwietnia 2024r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się szkolenie opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu ostrowskiego.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim w związku w wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w świetle której m.in. jednostki OSP jako organizatorzy działalności związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich mają obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich.

Szkolenie było podzielone na dwie części – teoretyczną, w trakcie której opiekunowie zostali zaznajomieni z nowymi obowiązkami wynikającymi z wprowadzonych przepisów, a także wzorcowymi standardami opracowanymi przez ZOSP RP oraz częścią warsztatową – gdzie omówiono i poruszono praktyczne aspekty pracy z dziećmi i młodzieżą, kształtowania właściwych relacji oraz przeciwdziałaniu przemocy psychicznej i fizycznej.

Skip to content