Ferie z OSP Czempiń

W drugim tygodniu ferii zimowych jednostka OSP Czempiń zorganizowała dla dzieci szkół czempińskich zajęcia z zakresu ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy oraz strażackich technik sprawnościowych połączonych z pokazem sprzętu gaśniczego i zasad jego użycia.

Do udziału zgłosiło się ponad 50 dzieci. Nad sprawnością i bezpieczeństwem czuwali strażacy i ratownicy z OSP Czempiń i OSP Stary Gołębin. Duży udział w organizacji miały czempińskie drużyny młodzieżowe OSP. Do atrakcji należały poszukiwanie na czas manekina maskotki w całkowicie zaciemnionym namiocie przy lekkim zadymieniu. Były zajęcia praktyczne z opatrywania ran, obracania nieprzytomnego, sztucznego  oddychania i wyczuwania pulsu poszkodowanego, był też slalom z wężem strażackim na czas i inne.

Tekst/foto: Zygmunt Kramek