Gra planszowa – PRÓBA OGNIA

Trwanie każdej ochotniczej straży pożarnej jest możliwe dzięki kolejnym pokoleniom młodych ludzi, którzy od wstąpienia w szeregi dziecięcych czy młodzieżowych drużyn pożarniczych, uczą się najważniejszych dla strażaka umiejętności: oddania, bezinteresowności, współpracy i profesjonalizmu.

„Próba ognia” to symulacyjna gra planszowa dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przeznaczona  dla zespołów 7-8 osobowych w wieku 12+. Podczas rozgrywki ścierają się ze sobą żywioł i zastępy straży pożarnej. Gra przygodowa o wielu wariantach, rozwija podstawowe kompetencje społeczne i uczy zasad ochrony przeciwpożarowej.

Wydawcą gry jest Fundacja ORLEN, która w swoim projekcie Ambasador gry PRÓBA OGNIA, przeszkoliła osoby propagujące grę w każdym województwie. Ambasadorzy gry prowadzą rozgrywki instruktażowe z drużynami na swoim terenie. Drużyna zyskuje grą planszową, a opiekun drużyny wsparcie merytoryczne ambasadorów.

Jak pozyskać grę dla swojej drużyny?

W Wielkopolsce działają dwa zespoły instruktorskie. Wystarczy zaprosić jeden z nich na rozgrywkę instruktażową. Ambasadorzy po przeprowadzonej grze pozostawią jeden egzemplarz dla drużyny.

Ambasadorkami gry na naszym terenie są druhny Małgorzata i Cecylia Schonfeld z OSP Wroniawy. Od września przeszkoliły 11 drużyn i ciągle otrzymują nowe zaproszenia.

Gra dotarła do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy
OSP Wroniawy (pow. wolsztyński
OSP Kamieniec (pow. grodziski)
OSP Zbąszyń (pow. nowotomyski)
OSP Chobienice (pow. wolsztyński)
OSP Stare Bojanowo (pow. kościański)
OSP Barchlin (pow. wolsztyński)
OSP Granówko (pow. grodziski)
OSP Rostarzewo (pow. grodziski)
OSP Rakoniewice (pow. grodziski)
OSP Witaszyce (pow. jarociński)
OSP Golina (pow. jarociński)

Zachęcamy drużyny z Wielkopolski do udziału w projekcie. Kontakt z ambasadorami gry: ambasdor.probaognia.wlkp@gmail.com, lub w mediach społecznościowych.
Małgorzata Schönfeld
Cecylia Schönfeld