Strażacki Mikołaj na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Wągrowcu

W niedziele popołudnie Święty Mikołaj w asyście druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie odwiedził małych pacjentów na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Wągrowcu.

Aby sprawić radość najmłodszym, Mikołaj przyniósł prezenty ufundowane przez druhów z dobrowolnych wpłat. Podarunki trafiły do każdego dziecka przebywającego na tym oddziale, tego młodszego jak i starszego wśród, których znalazły się m.in. zabawki, słodycze i owoce. Z otwartością Strażackiego Mikołaja spotkał się również personel medyczny oddziału. Ich radość po otrzymaniu prezentu była przynajmniej równa tej, którą dostrzegliśmy u dzieci.

Spotkanie ze „strażackim” Mikołajem dostarczyło dzieciom wiele radości i uśmiechu, wprowadziło nas w wyjątkową atmosferę świąteczną. Ratowanie może mieć różny wymiar. Czasami mały gest, uśmiech, uścisk lub mały podarunek może przynieść komuś ulgę, podnieść na duchu czy dać nadzieję. Pamiętajmy, że warto pomagać – mówią strażacy ochotnicy z OSP Runowo.